Hvozdecký Desetiboj 2019

Ve středu 18.09.2019 proběhl v areálu CSS Hvozdy, o.p.s. 8. ročník sportovní akce s názvem Hvozdecký Desetiboj 2019. Cílem této akce nebylo pouze prověření fyzických schopností a dovedností osob s mentálním postižením, ale především byla tato akce o získání nových zážitků, navázání nových přátelství a o strávení pohodového dne plného zábavy.

Na soutěžící čekalo celkem 10 soutěžních disciplín, např. metení míče do branky, běh do vějíře, foukání do kelímků, ale také šipky, kuželky nebo překážkový běh. V těchto disciplínách se utkaly čtyři soutěžní týmy - poskytovatelé sociálních služeb Domov Laguna Psáry, Stéblo Borotice, Centrum sociálních služeb Tloskov a domácí družstvo Centrum sociálních služeb Hvozdy, o.p.s.

Obrovské poděkování patří hlavním sponzorům této akce - Středočeskému kraji (Fond sportu, volného času a primární prevence) a společnosti DHL. Oba sponzoři podpořili tuto sportovní událost finančně a navíc se zaměstnanci DHL stali pro tento den, stejně jako v letech minulých, rozhodčími na jednotlivých stanovištích a 4 z nich se přidali k družstvům jako kapitáni. Dále dobrovolníci z firmy Live City, kteří nás taktéž dlouhodobě podporují se stali dalšími kapitány u soutěžních družstev. V rámci integraci se zúčastnili Desetiboje také žáci 8. a 9. třídy ZŠ Hradištko, kteří se přidali k soutěžním družstvům a pomáhali osobám s mentálním postižením jednotlivé disciplíny zdolávat.

Celá akce začala okolo 9 hodiny slavnostním nástupem, kde byli všichni přivítání zástupci organizátora, byla zde vyvěšena vlajka těchto her, slavnostní oheň zapálil patron naší společnosti herec Václav Vydra, o úvodní píseň se postaral operní pěvec Daniel Klánský a samotný Desetiboj pak zahájila Mgr. Aneta Heřmanová, Dis., radní pro sociální oblast Středočeského kraje. Následně se celé dopoledne soutěžilo a okolo 12 hodiny byl pro všechny připraven oběd a občerstvení. Následně si všichni užili spoustu taneční a hudební zábavy v doprovodu reprodukované hudby. Nakonec proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen.