top of page
lišta.png

Sociální Péče - Sociální Prevence - Sociální Poradenství

HVOZDECKÝ DESETIBOJ 2023

Ve čtvrtek 18.05.2023 proběhl v areálu CSS Hvozdy, o.p.s. další ročník velice unikátní sportovní události s názvem Hvozdecký Desetiboj 2023. Tato akce proběhla za finanční podpory Středočeského kraje a ve spolupráci s firmou DHL, základní školou Hradištko a dalšími třemi poskytovateli sociálních služeb. 

Letos jsme organizovali jubilejní 10. ročník této sportovní akce, která je realizována od roku 2012 a navazuje na tři ročníky předchozí Štěchovické Paralympiády. Hvozdecký Desetiboj má za cíl, stejně jako v letech minulých, prověřit fyzické schopnosti a dovednosti osob s mentálním postižením z různých zařízení sociálních služeb, ale rovněž je i o získání nových zážitků, navázání nových přátelství a o strávení pohodového dne plného zábavy. Na účastníky čekalo opět deset doutěžních disciplín, ve kterých se utkali poskytovatelé sociálních služeb Domov Laguna Psáry, Centrum sociálních služeb Tloskov, Stéblo Borotice a Centrum sociálních služeb Hvozdy.

Navíc se v rámci integrace k jednotlivým družstvům přidali také žáci 8. ročníku ZŠ Hradištko a dobrovolníci z firmy DHL (Global Business Services, DHL Global Forwarding), kteří se zhostili jak rolí kapitánů, tak i rozhodčích na jednotlivých stanovištích. Celá akce začala slavnostním nástupem, úvodním proslovem, vyvěšením vlajky a zapálením ohně. Poté během celého dopoledne probíhalo soutěžní klání a po polední obědové pauze začala venkovní diskotéka za doprovodu reprodukované hudby, kterou měl na starosti DJ. Okolo 15 hodiny pak proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků a odměnění všech zúčastněných. Celý den se velice povedl a všichni se těší na další rok.

bottom of page