Hvozdecký Desetiboj 2017

Ve středu 20.09.2017 proběhl v areálu CSS Hvozdy, o.p.s. další ročník sportovní akce s názvem Hvozdecký Desetiboj 2017. Jednalo se již o 6. ročník této sportovní události, která navazuje na tříletou tradici tzv. Štěchovické paralympiády. Cílem této akce nebylo pouze prověření fyzických schopností a dovedností osob s mentálním postižením, ale především byla tato akce o získání nových zážitků, navázání nových přátelství a o strávení pohodového dne plného zábavy.

Na soutěžící čekalo celkem 10 soutěžních disciplín, např. metení míče do branky, běh do vějíře, foukání do kelímků, ale také šipky, kuželky nebo překážkový běh. V těchto disciplínách se utkaly čtyři soutěžní týmy, kterými pro letošní rok byly - poskytovatelé sociálních služeb Domov Laguna Psáry, Stéblo Borotice, Centrum sociálních služeb Tloskov a domácí družstvo Centrum sociálních služeb Hvozdy, o.p.s.

Obrovské poděkování patří hlavnímu sponzorovi této akce společnosti DHL, která podpořila Hvozdecký Desetiboj finanční částkou 30.000,- Kč. Navíc se zaměstnanci DHL stali pro tento den, stejně jako v letech minulých, rozhodčími na jednotlivých stanovištích a 4 z nich se přidali k družstvům jako kapitáni. Dále se letos v rámci integraci zúčastnili také žáci ZŠ Hradištko, kteří se přidali k soutěžním družstvům a pomáhali osobám s mentálním postižením jednotlivé disciplíny zdolávat. 

Celá akce začala okolo 9 hodiny slavnostním nástupem, kde byli všichni přivítání zástupci organizátora, byla zde vyvěšena vlajka těchto her a patron naší společnosti herec V. Vydra zapálil slavnostní oheň Desetiboje. Následně se celé dopoledne soutěžilo a okolo 12 hodiny byl pro všechny připraven oběd a občerstvení. Následně si všichni užili spoustu taneční a hudební zábavy v podání DJ Hopy. V 15 hodin pak proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen.