Krkonoše 2019

Na přelomu dubna a května 2019 jsme strávili příjemný týden v Rokytnici nad Jizerou. Sešli jsme se v pondělí 29. 4. 2019 odpoledne na autobusovém nádraží Praha - Černý Most, odkud jezdí autobus do Rokytnice. Na místo jsme dorazili až večer. Ubytovali jsme se a šli spát.

V úterý jsme se toulali přilehlým okolím Rokytnice. Navštívili jsme třeba zdejší kapličku. Jelikož byl poslední dubnový den, zapojili jsme se večer do lampiónového průvodu a zúčastnili jsme se i tamního pálení čarodějnic. Součástí večerního programu bylo i vystoupení rokytnických mažoretek, které někteří z nás se zájmem sledovali a jiní si raději zatančili na "diskotéce pod širým nebem".

Středeční den jsme zahájili dopoledním úklidem našeho dočasného obydlí. Po obědě jsme vyrazili na půldenní výlet do muzea - galerie Starý kravín do Františkova. Autobusem jsme se přiblížili k Františkovu a zbytek cesty došli pěšky. V muzeu jsme shlédli expozici popisující dřívější těžký život v Krkonoších. K vidění byla nejen rozsáhlá sbírka starých nástrojů, kterými si lidé dříve obstarávali obživu, ale i stará hasičská technika. Po prohlídce jsme před muzeem posvačili, prohlédli si venku stojící dřevěné sochy a načerpali sílu na zhruba 2,5 km dlouhou cestu zpět.

Čtvrtek jsme si udělali klidný a pohodový. Po vyčerpávajícím výletu jsme si ráno trochu přispali. Dopoledne jsme odpočívali při různých společenských hrách, malování a podobných činnostech. Na odpoledne jsme měli naplánován výstup na radniční věž v Rokytnici a návštěvu přilehlé cukrárny. Obojí se zdařilo na výbornou. Zájemci o návštěvu vyhlídky ve věži se pokochali výhledem do okolí a ti zbylí na ně počkali v parku u radnice. Společně jsme pak navštívili obchod se suvenýry a zejména zmíněnou cukrárnu, kde už na nás čekali předem objednané zmrzlinové poháry. Pochutnali jsme si i na výtečné kávě. Nato jsme se odebrali do chalupy, abychom se připravili nejen na odjezd, ale zejména na večerní pyžamovou diskotéku, kterou jsme zakončili skvělý pobyt v tomto krkonošském městečku..

V pátek ráno jsem se nasnídali, dobalili a v pravé poledne odjížděli z Rokytnice, abychom se před půl čtvrtou odpoledne všichni opět na Černém Mostě shledali se svými rodiči a opatrovníky.