top of page
lišta.png

Sociální Péče - Sociální Prevence - Sociální Poradenství

A K T U A L I T Y

11

SRP

SRPEN NA HVOZDECH 2023

Léto a zejména srpen si na Hvozdech užíváme plnými doušky, především, kdyř se udělá pěkné počasí. Máme spoustu aktivit pro naše uživatele pobytových služeb Týdenní stacionář a Domov pro osoby se zdravotním postižením. Jezdíme na různé výlety, koupeme se v našem bazénu, byli jsme také na bowlingu, nechyběl koncert Michala Davida v Mníšku pod Brdy, užíváme si mnoho vekivních aktivit i aktivizačních programů ...

18

KVĚ

HVOZDECKÝ DESETIBOJ 2023

Ve čtvrtek 18.05.2023 proběhl v areálu CSS Hvozdy, o.p.s. další ročník velice unikátní sportovní události s názvem Hvozdecký Desetiboj 2023. Tato akce proběhla za finanční podpory Středočeského kraje a ve spolupráci s firmou DHL, základní školou Hradištko a dalšími třemi poskytovateli sociálních služeb. Letos jsme organizovali jubilejní 10. ročník této sportovní akce, která je realizována od roku 2012 a navazuje na tři ročníky ...

22

KVĚ

ZÁKLADY PRVNÍ POMOCI

Učíme se základy první pomoci. Společně s našimi klienty pobytových služeb TS a DOZP jsme se začali učit něco o základech první pomoci. Začali jsme s ošetřením drobného poranění, nebo říznutí. Co udělat jako první a jak poranění ošetřit, to už víme a příště budeme pokračovat. 

13

KVĚ

PO STOPÁCH VLTAVARUNU

Po stopách Vltavarunu, což je štafetový běžecký závod ze Šumavy do Prahy s 360 km trasy vedoucí po turistických stezkách, silnicích II. a III. třídy. Národním parkem Šumava, u vody, v lesích, kolem vltavských přehrad, nádhernými údolími, přes kopce, historickými městy i jihočeskými a středočeskými vesnicemi. O víkendu jsme se vydali kousek po úseku Vltavarunu se dvěma uživateli služby DOZP, a to přes ...

01

KVĚ

PRVNÍ MÁJ NA HVOZDECH

První máj - lásky čas, a to i na Hvozdech. Bylo krásné počasí, které nás vytáhlo na piknik a příjemně strávené odpoledne na jarní louce. Bylo to zajímavé zpestření pro klienty naší pobytové služby DOZP.

30

DUB

PÁLENÍ ČARODĚJNIC 2023

Prodloužený víkend se nesl v duchu čarodějnickém. Nejprve jsme trénovali let na koštěti a soutěžili. A v neděli jsme navštívili obec Hvozdnici na tradiční pálení čarodějnic. Opekli jsme si buřty a užili si krásné slunečné počasí.

20

DUB

DOBROVOLNÍCI Z DHL

Na našem letošním prvním dobrovolnickém dni jsme u nás ve Hvozdech přivítali pracovníky společnosti DHL. Během dne nám pomáhali se štípáním dřeva, natíráním, úklidem a úpravou areálu a dalšími pracemi. Když byla práce hotová, tak si dobrovolníci přichystali pro naše klienty pobytových služeb TS a DOZP krásné odpoledne. Společně si opekli špekáčky a přichystali předpálení čarodějnice. Moc všem děkujeme ...

19

DUB

NAŠE KERAMICKÁ DÍLNA

Keramická dína je využívána zejména v rámci aktivizačních činností služby Týdenní stacionář a Domov pro osoby se zdravotním postižením. Rovněž je ale k dispozici i vrámci Sociálně terapeutických dílen i pro osoby se zdracvotním či chronickým onemocněním. Keramická činnost je terapeutický program zaměřený na rozvoj kreativity, jemné motoriky a na udržení si pracovních návyků.

21

BŘE

VELIKONOČNÍ PEČENÍ 2023

21.03.2023 proběhlo na domku č. 12 v rámci poybtové sociální služby DOZP velikonoční pečení perníčků. Všichni klienti si to společně moc užili a všichni se moc těší až perníčky ochutnáme.

21

BŘE

PONOŽKOVÝ DEN 2023

21.03.2023 proběhl světový den Downova syndromu a my jsme takto pomocí ponožek vyjádřili podporu lidem a klientům s touto diagnózou. U nás si každý klient a zaměstnanec dnes v tento den obléknul každou ponožku jinou a u odpolední kávy se ještě klienti našich pobytových služeb namalovali veselé ponožky.

bottom of page