top of page
lišta.png

Sociální Péče - Sociální Prevence - Sociální Poradenství

A K T U A L I T Y

31

KVĚ

KVĚTEN 2024

Měsíc květen 2024 jsme nastartovali v čarodějnickém duchu, a to plněních různých úkolů při akční denní aktivitě inspirované Filipojakubskou nocí. Dále v rámci rozvoje samostatnosti se náš uživatel Hynek, který čerpá službu DOZP rozhodl naučit péct nějaký dobrý sladký koláč. Začal proto s jednoduchým receptem na broskvový koláč s drobenkou a všechno zvládl pouze se slovní dopomocí pracovnice v sociálních službách. Ze ...

30

DUB

DUBEN 2024

Měsíc duben jsme zahájila cestou do Prahy. Protože se konečně udělalo nádherné počasí, mohli jsme vyrazit opět po roce na Petřín, kde jsme byli jak na rozhledně, tak jsme zavítali i do zrcadlového bludiště. Opět jsme stejně jako v měsících přechozích navštívili vyúku ZŠ davle, tentokrát jsme se zúčastnili hodiny matematiky, kde jsme si natrénovali nakupování a také hodiny hudební výchovy, kde jsme kromě zpěvu i tančili.

01

DUB

VELIKONOCE 2024

Velikonoční svátky u nás letos začaly hledáním velikonočního zajíčka. Těsně před Velikonocemi jsme totiž v našem areálu na Hvozdech, který je jinak plná zajíců i během roku, hledali tentokrát zajíce velikočního. Po vyřešení všech úkolů se naši uživatelé vydali hledat nadílku v areálu a jelikož si již několik týdnů vyprávíme o velikonočních tradicích nebyli pro ně úkoly těžké a nakonec všichni svého ušáka našli. 

14

BŘE

ZŠ DAVLE A VELIKONOČNÍ VÝZDOBA

Ani v březnu jsme si nenechali ujít společnou výuku s žáky ZŠ Davle. Tentokrát nás pozvali na hodinu prvouky. Čas v Davli jsme využili a rovnou jsme se zapojili do velikonoční výzdoby náměstí, a to kraslicemi, které jsme pro tuto příležitost vytvořili. Na výzdobě jsme se podíleli společně s MŠ a ZŠ Davle.

29

ÚNO

ÚNOR 2024

Během měsíce února jsme opět několikrát navštívili ZŠ Davli, abychom se zúčastnili jejich výuky. Tentokrát se jednalo o hodinu tělocviku, kde jsem si pořádně protáhli naše těla, dále na nás pak čekala hodina matematiky a rovněž výtvarná výchova. Všechny nás to moc bavilo a těšíme se na další společnou výuku. V únoru jsme však Davli navštivili i kvůli jiné události, a tou byla výstava obrazů naší klientky pobytové sociální služby.

31

LED

LEDEN 2024

Nový rok 2024 začal v lednu stylově, a to ve znamení tří králů. A protože k nám tři králové letos nezavítali, rozhodli jsme se, že si je sami vyrobíme, a tak naši klienti TS a DOZP vyrobili krásné papírové krále. Dále jsme si tento měsíc zpestřili pečením během víkendu služby DOZP a dámy na domku č. 12 si upekly bábovku, a to navíc s minimální pomocí včetně přípravy surovin. A nakonec se jim také náramně povedla a chutnala ještě lépe.

05

LED

PŘIJMEME NOVÉHO PRACOVNÍKA V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Od ledna 2024 přijmeme nového pracovníka v sociálních službách. Jedná se o práci na plný úvazek v sociálních službách určených pro osoby s lehkým a středně těžkým mentálním postižením. Noční i denní směny, prostor pro tvůrčí činnost s uživateli služeb, přátelský kolektiv, pomoc a podpora lidem s mentálním postižením žít co nejvíce samostatný život, aktivizační činnosti. Požadujeme kreativitu, empatii, spolehlivost, bezúhonnost, zkušenosti s cílovou skupinou výhodou. Rekvalifikační kurz pro pracovníka v sociálních službách lze absolvovat do jednoho roku. Nástup možný ihned. 

bottom of page