top of page
lišta.png

Sociální Péče - Sociální Prevence - Sociální Poradenství

A K T U A L I T Y

29

ČER

DOBROVOLNICKÉ DNY NA HVOZDECH

Červen se pro nás v roce 2022 stal měsícem pomoci a dobrovolnictví. Přijely k nám čtyři společnosti, které udělaly velký kus práce. Děkujeme super lidem ze společností ČSOB, DHL, ČEZ, a Procter & Gamble. Někdy počasí vyšlo, jindy zase ne. Ale i tak se udělalo víc, než jsme si vůbec představili, např. vyčištění a vybílení sklepa, sekání, pálení, úklid plochy po demolici, mytí oken, úklid domečků a havní budovy, úklid areálu, barvení zábradlí ...

17

ČER

ZAHRADNÍ SLAVNOST BOROTICE

V pátek 17.06.2022 jsme s našimi uživateli Odlehčovací služby navštívili Zahradní slavnost našich přátel z organizace Stéblo Borotice, z.s. Moc děkujeme za pozvání, za úžasnou živou hudbu a skvělé občerstvení. Moc jsme si to všichni užili. 

15

ČER

NADACE TESCO - 10. HVOZDECKÝ DESETIBOJ

Tesco nadace nás druhým rokem za sebou potěšila I v 10. ročníku se náš projekt dostal do užšího výběru. Budeme moc rádi, když se zapojíte do hlasování v prodejně Tesco v Černošicích od 11. 7. do 7. 8. Hlasujte v Tesco Černošice pro náš projekt VÝROČNÍ 10. HVOZDECKÝ DESETIBOJ. Adresa prodejny: Táborská 2024, 252 28 Černošice. Děkujeme moc nadaci TESCO za podporu!

31

KVĚ

VÝLET DO MNÍŠKU POD BRDY

V úterý 31.05.2022 jsme pro uživatele Týdenního stacionáře připravili celodenní výlet. Hned ráno jsme se po snídani vydali pěšky na autobus do Hvozdnice, který nás následně odvezl na náměstí do Mníšku pod Brdy. Tam jsme si prohlédli zámek, předzámčí i zámeckou zahradu, pověděli si pár zajímavostí a udělali několik fotek. Procházkou jsme se poté přemístili do pizzerie Al Capone, kde jsme měli již objednaný oběd ...

20

KVĚ

DEMOLICE STARÉ BUDOVY "HASIČÁRNY"

Zbourání nás zachrání aneb hasičárna dolu! Bohužel se musíme rozloučit s naší ikonickou stavbou - dřevěnou budovou, které říkáme "Hasičárna", která je v dezolátním stavu a doporučená statiky k demolici. Během několika dní proběhne demolice, která nás jako neziskovou organizaci stojí bezmála 800 tisíc Kč. Budeme moc rádi, pokud se pokud se zapojíte a finančně nám pomůžete dle svých možností. Moc děkujeme za každý příspěvek.

19

KVĚ

TROJNÁSOBNÁ VALORIZACE DŮCHODŮ 2022

Dobrá zpráva pro naše klienty. Od června bude probíhat mimořádná valorizace invalidních důchodů. Další mimořádná valorizace je naplánována na září. 

Více naleznete v příspěvku MPSV na www.destnikprotidrahote.cz/#seniors 

18

KVĚ

DOBROVOLNÍCI TOTAL ENERGIES

První dobrovolnický den na Hvozdech v roce 2022! S velkou radostí a otevřenou náručí jsme přivítali všechny dobrovolníky, kteří nám chtěli pomoci. Jako prvním děkujeme dobrovolníkům ze společnosti Total Energies. Celý den hrabali a odváželi listí, natírali plot a umývali okna na domcích klientů. Jejich slova po dobrovolnickém dni byly následující: "Máme mozouli sme připečení sluncem, pokapaní barvou a ... spokojení ...

17

KVĚ

VÝLET ZA VODOPÁDY

17.05.2021 jsme se společně s klientý Týdenního stacionáře vypravili na krátký výlet. Naším cílem byl vodopád v Malé Lečici, kde se natáčela scéna ze známého filmu "Léto s kovbojem".

Naši klienti měli jasný cíl - prozkoumat místo a občerstvit se v nedalekém občerstvení. Počasí vyšlo na jedničku.

11

KVĚ

LETNÍ KINO NA HVOZDECH

Ve středu 11.05.2022 jsem se rozhodli uspořádat vlastní letní kino u nás na Hvozdech. Připravili jsme si ven před hlavní budovu v podvečerních hodinách dataprojektor i projekční plátno. Promítali jsme oblíbený film našich klinetů Pomáda s Johnem Travoltou a Olivií Newton-John. Nechybělo tancování, zpívání ani popcorn a křupky. Každý si večerní promítačku moc užil a všihcni se těšíme na další.

07

KVĚ

PROCHÁZKA PO OKOLÍ - ODLEHČOVACÍ SLUŽBA

07.05.2022 se udělalo nádherné počasí a tak jsme toho využili a společně s klienty víkendové pobytové odlehčovací služby jsme vyrazili poznávat krásy okolí areálu Hvozdů. Došli jsme až do nedaleké Hvozdnice, kde jsme se občerstvili a poté vyrazili nazpět.

27

DUB

ČARODEJNICE NA HVOZDECH

27.04.2022 proběhly u nás na Hvozdech svátky pálení čarodějnic. Pro naše klienty bylo připraveno spoustu zábavy - lítali jsme na koštěti, mopu i vysvači skrz překážkovou dráhu, vyráběli jsme si čarodějnické a kouzelnické klobouky, zůčastnili se soutěže o nejlepší klobouk, poté jsme pálili čarodějnici a opkékali si buřty. Duben je tímto pryč a my vítáme měsíc květen.

21

DUB

BOWLING V DAVLI

Ve čtvrtek 21.04.2022 jsme si zajeli s klienty Týdenního stacionáře do nedaleké Davle, abychom si společně užili bowling v místním pivovaru. Všichni jsme si to naplno užili a byl to podvečer plný zábavy, smíchu a sportovních výkonů. Moc děkujeme našim nočním pracovnicím v sociálních službách za super připravený podvečerní program.

bottom of page